Depilacja laserowa - trwałe usuwanie owłosienia

Czym jest depilacja laserowa?

Podrażnienia po goleniu, wrastające włoski i towarzyszące im nawracające stany zapalne, zaczerwienienia i krostki na skórze to problem, o którym zapomnisz dzięki depilacji laserowej w Galerii Piękna.

Depilacja laserowa to popularna metoda usuwania niechcianych włosów na różnych częściach ciała. Wykorzystuje skoncentrowane światło laserowe, które penetruje skórę i jest absorwowane przez pigment we włosach, zwanym melaniną. Absorpcja światła przez melaninę generuje ciepło, które uszkadza cebulki włosowe prowadząc do ich zniszczenia lub znacznego osłabienia. Efektem jest trwałe usunięcie włosów w leczonym obszarze lub ich znaczące spowolnienie wzrostu.

Co wyróżnia zabiegi w Galerii Piękna

Pracujemy na najwyższej klasy urządzeniach. Nasza platforma do usuwania włosów, łączy w sobie najwyższą funkcjonalność z niezrównanym komfortem podczas zabiegu. Dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzenia zabiegi są teraz znacznie szybsze i bezbolesne. Laser wykorzystuje zalety trzech długości fal gwarantując niezrównaną skutecznośc, a wodne chłodzenie wpływa na wysoki komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

Fonotypy skóry

Dla wszystkich fototypów skóry

Soprano Titanium wykorzystuje jedyną sprawdzoną klinicznie metodę epilacji laserowej, która jest praktycznie bezbolesna, a także najbezpieczniejsza dla wszystkich typów skóry, w tym ciemnych. Unikalna metoda stopniowego ogrzewania i dostarczania pojedynczego impulsu skutecznie uszkadza mieszek włosowy i opóźnia ponowny wzrost, jednocześnie zapobiegając uszkodzeniom otaczającej tkanki. Zabieg ten można wykonywać o każdej porze roku, dobrze działa na opaloną skórę, jednocześnie dbając o to, aby po zabiegu ekspozycja na słońce nie pozostawiła śladów.

Potrójna długość fali

Wyposażone w wyjątkową technologię urządzenie łączy trzy najskuteczniejsze długości fal lasera w jednym aplikatorze, które docierają na różne głębokości tkanek i struktury anatomiczne w mieszku włosowym. Oznacza to jednoczesne działanie lasera na różne warstwy skóry, co prowadzi do znacznie skuteczniejszego leczenia, a skóra dłużej pozostaje pozbawiona włosów.

1ALEX - 755nm
Długość fali aleksandrytu poprawia wchłanianie potężnej energii przez chromofor melaniny, dzięki czemu idealnie nadaje się do szerokiej gamy kolorów i typów włosów, zwłaszcza jasnych i cienkich. Przy zwiększonej penetracji powierzchniowej, długość fali 755 nm celuje w wybrzuszenie mieszka włosowego i jest szczególnie skuteczna w przypadku włosów osadzonych na powierzchni.
810 nm to klasyczna długość fali do usuwania włosów, oferująca głęboką penetrację mieszka włosowego z wysoką mocą i szybką powtarzalnością oraz dużym rozmiarem plamki dla szybszych zabiegów. Melanina w mniejszym stopniu absorbuje gługość 810 nm, dzięki czemu jest bezpieczniejsza dla ciemniejszych typów skóry. Jej zdolność do głębokiej penetracji działa na wybrzuszenie i cebulkę mieszka włosowego, podczas gdy umiarkowana penetracja tkanki sprawia, że idealnie nadaje się do zabiegów na ręce, nogi, policzki i podbródek.
Długość fali YAG 1064 nm charakteryzuje się mniejszą przyswajalnością melaniny, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla ciemniejszych typów skóry. 1064 nm zapewnia również najgłębszą penetrację mieszka włosowego, dzięki czemu celuje w cebulkę i brodawki, jednocześnie głęboko penetrując osadzone włosy w obszarach takich jak skóra głowy, pachy i okolice łonowe. Wraz z wyższą absorpcją wody generującą wyższą temperaturę, włączenie długości fali 1064 nm zwiększa profil termiczny całego zabiegu, prowadząc do bardzo skutecznego usuwania włosów i lepszych wyników.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Zalecenia
1Wskazania
Nadmierne owłosienie np. hirsutyzm
Wrastające włoski
Zapalenie mieszków włosowych
Zaczerwienienia i krostki po goleniu
Wrażliwość skóry na tradycyjne metody depilacji
W dniu zabiegu należy zgolić włosy maszynką jednorazową w miejscu poddanym działaniu lasera. Na 4-6 tygodni przed depilacją laserową należy zrezygnować z wosku, depilatora oraz pęsety, aby uniknąć wyrywania cebulek włosa. Pamiętaj, aby unikać ekspozycji na słońce na 2-3 tygodnie przed planowaną sesją zabiegową oraz nie używaj samoopalacza i kremów brązujących.
Stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym UV 50, minimum 14 dni po zabiegu
Unikaj stosowania antyperspirantu i dezodorantu przez 24h
Stosuj kremy łagodzące i nawilżające
Unikaj pocierania miejsc poddanych zabiegowi w celu uniknięcia podrażnień